HTML

Online nyelvoktatás

Beck Hajnalka vagyok, a Lingvico egyik K+F kulcsembere.
A kutatás-fejlesztéshez elindítottam egy online nyelviskolát, a Lingvico Labort, ahol mindenfélét kipróbálok. A blogban ezekről a próbálkozásokról, pozitív és negatív tapasztalatokról írok.

Blogajánló

Blended learning az elméletben és a gyakorlatban, avagy mi ez, mire jó, hogyan csinálják mások, tanári és üzleti szemmel. Tovább a blogra >>

Az online nyelvoktatás és a blog támogatója:

Hirdetés

Hirdessen az interneten 20 Ft-tól!
Jelenjen meg mindazoknak, akik a neten az Ön termékét vagy szolgáltatását keresik, már 20 Ft/kattintás-i áron.

Címkék

ajánlatadás (1) anagramma generátor (1) árazás (1) autentikus anyagok (1) bbc (1) beszédkészség (1) betegség (1) blended learning (2) blogajánló (1) cebit (4) chat (2) copyright (1) dakota bölcsesség (1) deutsche welle (1) diploma (1) elhelyezkedési esély (1) email (1) e learning (1) e learning törzsasztal (1) e tanár (1) frankfurt airport (1) germanisztika (1) gyakorló feladatok (2) hallás utáni értés (4) hanganyag (2) hangos könyv (1) hangos magyarázat (1) hirdetés (2) iik düsseldorf (1) ingyenes anyagok (3) ingyenes szolgáltatás (1) interaktív tábla (1) interjú (2) internetes csapdák (2) internetes eszközök (9) internethasználat (1) internet mint tudástár (1) írás készség (2) jetzt.de (3) karácsonyi (1) képkeresők (1) képregény (1) képszerkesztők (2) keresztrejtvény (2) készség (1) készségfejlesztés (5) kirúgott nyelvtanár (1) kommunikációs eszközök (4) kontextusmotivált nyelvoktatas (1) kontextusmotivalt nyelvoktatas (1) learntec (11) lectra (1) lingvico (1) lingvico hirek (2) lingvico labor (7) linkgyűjtemény (2) live online nyelvoktatás (15) live online nyelvtanulás (2) marketing (1) mintafeladat (1) módszertan (3) németország (3) német nyelv (1) netwiewer akademie (1) nyelvoktató cd rom (1) nyelvtanítás videóval (2) nyelvtani magyarázatok (2) nyílt óra (3) olvasási (1) olvasott szöveg értése (3) online nyelvoktatás (6) online nyelvoktatas (1) online nyelvoktató rendszer (2) online olvasónapló (1) online tutoring journal (1) óradíj (1) paint képszerkesztő (1) pediaphon (2) podcast (1) programajánló (2) rádióműsor (1) rajzolótábla (1) raptivity (1) second life (1) sketchast (1) skype (1) szakcikk (1) személyes oktatás (1) szemléltetés (5) szógyakorlás (1) tananyagkészítés (1) tananyag megosztás (1) tananyag megosztas (1) tanítványszerzés (5) tanulótípus teszt (2) távoktatás (1) távoktatási anyagok (2) technika (1) telefonkonferencia (1) teletutor (3) üdvözlet (1) uj szolgaltatas (2) uni göttingen (1) vatera (1) videó (2) virtuális osztályterem (3) virtuális tábla (2) virtuális világ (1) volkshochschule (1) volkshoschschule (1) weblog (1) weboldalajánló (3) wikinews (1) wikipedia (2)

Linkblog

Hangfájlokról az online nyelvoktatásban

2009.02.02. 14:31 :: BHajnal

A képek mellett a nyelvoktatásban (offline vagy online) nagy szerepet játszanak a hanganyagok. Fellelésük, feldolgozásuk és portálra feltöltésük nem mindig problémamentes. Ebben a bejegyzésben ehhez szeretnék néhány tippet adni.




Hanganyaghoz legegyszerűbben a tankönyvekhez tartozó CD-k segítségével juthattok . Ezek azonban alapvetően a tantermi használatra készültek, így ha online tanulási környezetben használjátok őket, akkor a technikai problémák mellett a copyright-jogokat is figyelembe kell venni.

Tisztán technikailag az okoz problémát ezeknél a CD-knél, hogy a fájlformátum, amelyikben készültek, nem felel meg az online munkához. Ebben az esetben az eredeti fájlokat át kell konvertálni egy másik formátumba. Az online portálok általában a "wav", "mp3", "mp4" kiterjesztéseket fogadják el, de ez természetesen mindig az adott portáltól függ. Az "ogg", "cda" és hasonló kiterjesztésű fájlok lejátszását a legtöbb rendszer nem támogatja.

A tankönyveken kívül saját anyagot is lehet készíteni, ami nagyon egyszerű A windows startmenüjében a kellékek menüpont alatt található a beépített felvevő Mikrofon segítségével nem probléma felvenni tetszőleges szövegeket. Szintén alternatív megoldás egy digitális diktafon. Ingyenesen letölthető program az Audacity amelynek segítségével nem csak felvételeket lehet készíteni és azokat alakítgatni, hanem a fájlformátumot is meg lehet változtatni.

Ha nincs tankönyvi CD-tek és saját anyagot sem akartok felvenni, akkor az interneten nézzetek körül, a világháló gazdag tárházát nyújtja a hanganyagoknak. A podcast oldalak, a TV adók médiatékái, a youtube és a teachertube rengeteg, online feldolgozásra alkalmas hanganyagot tartalmaznak. Egyéb ötleteket az "online nyelvoktatás" blogban találnak, itt.

Bármelyik módot is választjátok hanganyag készítésre (és lejátszásra), mindenképpen érdemes szerverhely-takarékos megoldásokat választani. Itt arra gondolok, hogy egy mp3 fájl jóval kisebb, mint egy wav kiterjesztésű, illetve hogy a youtube-on (teachertube-on) megtalálható, vagy általunk oda feltöltött anyaggal megoldható, hogy a saját szerveren egyáltalán nem foglaljon helyet, így nem telik meg olyan hamar a tárhelyünk.
 

Szólj hozzá!

Címkék: hanganyag online nyelvoktatás hallás utáni értés

A bejegyzés trackback címe:

https://onlinenyelvoktatas.blog.hu/api/trackback/id/tr20918172

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása