HTML

Online nyelvoktatás

Beck Hajnalka vagyok, a Lingvico egyik K+F kulcsembere.
A kutatás-fejlesztéshez elindítottam egy online nyelviskolát, a Lingvico Labort, ahol mindenfélét kipróbálok. A blogban ezekről a próbálkozásokról, pozitív és negatív tapasztalatokról írok.

Blogajánló

Blended learning az elméletben és a gyakorlatban, avagy mi ez, mire jó, hogyan csinálják mások, tanári és üzleti szemmel. Tovább a blogra >>

Az online nyelvoktatás és a blog támogatója:

Hirdetés

Hirdessen az interneten 20 Ft-tól!
Jelenjen meg mindazoknak, akik a neten az Ön termékét vagy szolgáltatását keresik, már 20 Ft/kattintás-i áron.

Címkék

ajánlatadás (1) anagramma generátor (1) árazás (1) autentikus anyagok (1) bbc (1) beszédkészség (1) betegség (1) blended learning (2) blogajánló (1) cebit (4) chat (2) copyright (1) dakota bölcsesség (1) deutsche welle (1) diploma (1) elhelyezkedési esély (1) email (1) e learning (1) e learning törzsasztal (1) e tanár (1) frankfurt airport (1) germanisztika (1) gyakorló feladatok (2) hallás utáni értés (4) hanganyag (2) hangos könyv (1) hangos magyarázat (1) hirdetés (2) iik düsseldorf (1) ingyenes anyagok (3) ingyenes szolgáltatás (1) interaktív tábla (1) interjú (2) internetes csapdák (2) internetes eszközök (9) internethasználat (1) internet mint tudástár (1) írás készség (2) jetzt.de (3) karácsonyi (1) képkeresők (1) képregény (1) képszerkesztők (2) keresztrejtvény (2) készség (1) készségfejlesztés (5) kirúgott nyelvtanár (1) kommunikációs eszközök (4) kontextusmotivált nyelvoktatas (1) kontextusmotivalt nyelvoktatas (1) learntec (11) lectra (1) lingvico (1) lingvico hirek (2) lingvico labor (7) linkgyűjtemény (2) live online nyelvoktatás (15) live online nyelvtanulás (2) marketing (1) mintafeladat (1) módszertan (3) németország (3) német nyelv (1) netwiewer akademie (1) nyelvoktató cd rom (1) nyelvtanítás videóval (2) nyelvtani magyarázatok (2) nyílt óra (3) olvasási (1) olvasott szöveg értése (3) online nyelvoktatás (6) online nyelvoktatas (1) online nyelvoktató rendszer (2) online olvasónapló (1) online tutoring journal (1) óradíj (1) paint képszerkesztő (1) pediaphon (2) podcast (1) programajánló (2) rádióműsor (1) rajzolótábla (1) raptivity (1) second life (1) sketchast (1) skype (1) szakcikk (1) személyes oktatás (1) szemléltetés (5) szógyakorlás (1) tananyagkészítés (1) tananyag megosztás (1) tananyag megosztas (1) tanítványszerzés (5) tanulótípus teszt (2) távoktatás (1) távoktatási anyagok (2) technika (1) telefonkonferencia (1) teletutor (3) üdvözlet (1) uj szolgaltatas (2) uni göttingen (1) vatera (1) videó (2) virtuális osztályterem (3) virtuális tábla (2) virtuális világ (1) volkshochschule (1) volkshoschschule (1) weblog (1) weboldalajánló (3) wikinews (1) wikipedia (2)

Linkblog

Alternatív hanganyag a hallás utáni szövegértés fejlesztéséhez

2008.03.31. 20:10 :: BHajnal

Ha kollégákkal beszélgetek az online nyelvoktatásról, gyakran kérdezik, hogy honnan veszem a hanganyagokat. Azt szoktam válaszolni, hogy az internet tele van hanganyagokkal, amelyeket podcast vagy videolink formában lehet a feladatokba beépíteni.


Most rátaláltam egy új lehetőségre is, amely nagyon érdekes és forradalmi. Egy program, amelyet a www.pediaphon.de oldalon találtok, a wikipédia cikkeit mp3 formátumba alakítja. Az eljárás lényege a hangszintézis, a folyamat pár másodperctől pár percig terjed és azonnal hallgatható az eredmény. A szöveget egy robothang olvassa fel, amely elsőre szokatlan, de érthető. Én amúgy is azon a véleményen vagyok, hogy a hallás utáni értést tréningezni nehéz szövegeken is érdemes, mert ha a tanuló azokat megérti, akkor a vizsgaszövegeket biztosan. A program segítségével nem csak német, hanem angol és francia nyelvű szövegek is generálhatók. Az elkészült fájlok azután a szokásos módon beépíthetők a feladatokba.

A program nem csak az interneten keresztül érhető el, hanem wap-on keresztül is, mobiltelefon segítségével. Ha így szeretnénk használni, akkor megtehetjük azt is, hogy beírjuk az oldalra a telefonunk aktuális GPS koordinátáit (esetleg az adott hely pontos címét irányítószámmal együtt), majd kiválasztjuk azokat a nevezetességeket, amelyeket a program a wikipedia alapján felkínál, majd meghallgatjuk hangosan az információkat. Olyan az egész, mint egy hangos idegenvezetés.

Készítettem egy feladatot az egyik tanítványomnak, amelyikben meghallgathatjátok, hogy hangzik egy wikipédiából szintetizált hanganyag. A mellékelt fotón én vagyok, a program tervezőjének, Dr. Andreas Bischoffnak a társaságában.


Szólj hozzá!

Címkék: wikipedia learntec pediaphon

A bejegyzés trackback címe:

https://onlinenyelvoktatas.blog.hu/api/trackback/id/tr60405600

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása