HTML

Online nyelvoktatás

Beck Hajnalka vagyok, a Lingvico egyik K+F kulcsembere.
A kutatás-fejlesztéshez elindítottam egy online nyelviskolát, a Lingvico Labort, ahol mindenfélét kipróbálok. A blogban ezekről a próbálkozásokról, pozitív és negatív tapasztalatokról írok.

Blogajánló

Blended learning az elméletben és a gyakorlatban, avagy mi ez, mire jó, hogyan csinálják mások, tanári és üzleti szemmel. Tovább a blogra >>

Az online nyelvoktatás és a blog támogatója:

Hirdetés

Hirdessen az interneten 20 Ft-tól!
Jelenjen meg mindazoknak, akik a neten az Ön termékét vagy szolgáltatását keresik, már 20 Ft/kattintás-i áron.

Címkék

ajánlatadás (1) anagramma generátor (1) árazás (1) autentikus anyagok (1) bbc (1) beszédkészség (1) betegség (1) blended learning (2) blogajánló (1) cebit (4) chat (2) copyright (1) dakota bölcsesség (1) deutsche welle (1) diploma (1) elhelyezkedési esély (1) email (1) e learning (1) e learning törzsasztal (1) e tanár (1) frankfurt airport (1) germanisztika (1) gyakorló feladatok (2) hallás utáni értés (4) hanganyag (2) hangos könyv (1) hangos magyarázat (1) hirdetés (2) iik düsseldorf (1) ingyenes anyagok (3) ingyenes szolgáltatás (1) interaktív tábla (1) interjú (2) internetes csapdák (2) internetes eszközök (9) internethasználat (1) internet mint tudástár (1) írás készség (2) jetzt.de (3) karácsonyi (1) képkeresők (1) képregény (1) képszerkesztők (2) keresztrejtvény (2) készség (1) készségfejlesztés (5) kirúgott nyelvtanár (1) kommunikációs eszközök (4) kontextusmotivált nyelvoktatas (1) kontextusmotivalt nyelvoktatas (1) learntec (11) lectra (1) lingvico (1) lingvico hirek (2) lingvico labor (7) linkgyűjtemény (2) live online nyelvoktatás (15) live online nyelvtanulás (2) marketing (1) mintafeladat (1) módszertan (3) németország (3) német nyelv (1) netwiewer akademie (1) nyelvoktató cd rom (1) nyelvtanítás videóval (2) nyelvtani magyarázatok (2) nyílt óra (3) olvasási (1) olvasott szöveg értése (3) online nyelvoktatás (6) online nyelvoktatas (1) online nyelvoktató rendszer (2) online olvasónapló (1) online tutoring journal (1) óradíj (1) paint képszerkesztő (1) pediaphon (2) podcast (1) programajánló (2) rádióműsor (1) rajzolótábla (1) raptivity (1) second life (1) sketchast (1) skype (1) szakcikk (1) személyes oktatás (1) szemléltetés (5) szógyakorlás (1) tananyagkészítés (1) tananyag megosztás (1) tananyag megosztas (1) tanítványszerzés (5) tanulótípus teszt (2) távoktatás (1) távoktatási anyagok (2) technika (1) telefonkonferencia (1) teletutor (3) üdvözlet (1) uj szolgaltatas (2) uni göttingen (1) vatera (1) videó (2) virtuális osztályterem (3) virtuális tábla (2) virtuális világ (1) volkshochschule (1) volkshoschschule (1) weblog (1) weboldalajánló (3) wikinews (1) wikipedia (2)

Linkblog

CeBIT – A jövő online keresője

2008.03.20. 21:06 :: BHajnal

A FernUni Hagen információ- és kommunikációtechnológiával foglalkozó tanszéke egy új, intelligens keresőrendszer kifejlesztésén dolgozik.


A SEMPRIA (Semantic Processing for Information Access) névre keresztelt rendszer a hagyományos kulcsszavas kereső mellett egy kérdés-válasz komponenssel is rendelkezik, amely logikai elvek és metódusok alapján preciz válaszokat ad a feltett kérdésekre.

Konkrétabban a következőket tudja a SEMPRIA:

Kérdések a kulcsszavak helyett: a felhasználó az információt nem egy kulcsszó, hanem egy kérdés alapján várja. A hagyományos keresők esetében a felhasználó kénytelen „kulcsszavakban gondolkodni”.

Jelentésanalízis a kulcsszavak összehasonlítása helyett: A rendszer analizálja a  felhasználó kérdését és a céldokumentum(ok) mondatait, s teszi ezt a legfontosabb nyelvi szinteken, mint morfológiai, lexikai, mondat- és jelentéstani szint.

Logikai alapú kiválasztás a gyakoriság szerinti szortírozás helyett: A válaszra esélyes oldalakat nem csak az alapján szűri a rendszer, hogy milyen gyakran fordulnak elő bennük a keresett szavak, hanem logikailag is, a feltett kérdésnek megfelelően.

Precíz eredmények weboldalak hosszú listái helyett: A kérdésekre a rendszer rövid válaszokat ad, és kilistázza azokat a mondatokat, amelyek alapján a megoldást kiadta. A hagyományos keresők weboldalak linkjeit és szövegrészleteket adnak meg.

Konkrét példaként az egyetem weboldala azt a példát említi, hogy ha az érdeklődő megadja azt a kérdést, hogy ki volt az Egyesült Államok elnöke, amikor véget ért a vietnami háború, akkor a SEMPRIA egészen pontosan azt válaszolja, hogy „Gerald Ford”.

Sajnos magának a keresőnek a linkjét nem tudtam megtalálni, de maga a kezdeményezés számomra érdekesnek tűnik. Az egyetem honlapján további információkat is olvashattok róla.

Szólj hozzá!

Címkék: cebit

A bejegyzés trackback címe:

https://onlinenyelvoktatas.blog.hu/api/trackback/id/tr55389950

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása