HTML

Online nyelvoktatás

Beck Hajnalka vagyok, a Lingvico egyik K+F kulcsembere.
A kutatás-fejlesztéshez elindítottam egy online nyelviskolát, a Lingvico Labort, ahol mindenfélét kipróbálok. A blogban ezekről a próbálkozásokról, pozitív és negatív tapasztalatokról írok.

Blogajánló

Blended learning az elméletben és a gyakorlatban, avagy mi ez, mire jó, hogyan csinálják mások, tanári és üzleti szemmel. Tovább a blogra >>

Az online nyelvoktatás és a blog támogatója:

Hirdetés

Hirdessen az interneten 20 Ft-tól!
Jelenjen meg mindazoknak, akik a neten az Ön termékét vagy szolgáltatását keresik, már 20 Ft/kattintás-i áron.

Címkék

ajánlatadás (1) anagramma generátor (1) árazás (1) autentikus anyagok (1) bbc (1) beszédkészség (1) betegség (1) blended learning (2) blogajánló (1) cebit (4) chat (2) copyright (1) dakota bölcsesség (1) deutsche welle (1) diploma (1) elhelyezkedési esély (1) email (1) e learning (1) e learning törzsasztal (1) e tanár (1) frankfurt airport (1) germanisztika (1) gyakorló feladatok (2) hallás utáni értés (4) hanganyag (2) hangos könyv (1) hangos magyarázat (1) hirdetés (2) iik düsseldorf (1) ingyenes anyagok (3) ingyenes szolgáltatás (1) interaktív tábla (1) interjú (2) internetes csapdák (2) internetes eszközök (9) internethasználat (1) internet mint tudástár (1) írás készség (2) jetzt.de (3) karácsonyi (1) képkeresők (1) képregény (1) képszerkesztők (2) keresztrejtvény (2) készség (1) készségfejlesztés (5) kirúgott nyelvtanár (1) kommunikációs eszközök (4) kontextusmotivált nyelvoktatas (1) kontextusmotivalt nyelvoktatas (1) learntec (11) lectra (1) lingvico (1) lingvico hirek (2) lingvico labor (7) linkgyűjtemény (2) live online nyelvoktatás (15) live online nyelvtanulás (2) marketing (1) mintafeladat (1) módszertan (3) németország (3) német nyelv (1) netwiewer akademie (1) nyelvoktató cd rom (1) nyelvtanítás videóval (2) nyelvtani magyarázatok (2) nyílt óra (3) olvasási (1) olvasott szöveg értése (3) online nyelvoktatás (6) online nyelvoktatas (1) online nyelvoktató rendszer (2) online olvasónapló (1) online tutoring journal (1) óradíj (1) paint képszerkesztő (1) pediaphon (2) podcast (1) programajánló (2) rádióműsor (1) rajzolótábla (1) raptivity (1) second life (1) sketchast (1) skype (1) szakcikk (1) személyes oktatás (1) szemléltetés (5) szógyakorlás (1) tananyagkészítés (1) tananyag megosztás (1) tananyag megosztas (1) tanítványszerzés (5) tanulótípus teszt (2) távoktatás (1) távoktatási anyagok (2) technika (1) telefonkonferencia (1) teletutor (3) üdvözlet (1) uj szolgaltatas (2) uni göttingen (1) vatera (1) videó (2) virtuális osztályterem (3) virtuális tábla (2) virtuális világ (1) volkshochschule (1) volkshoschschule (1) weblog (1) weboldalajánló (3) wikinews (1) wikipedia (2)

Linkblog

Az online nyelvoktatást segítő internetes eszközök – 3

2007.11.28. 21:34 :: BHajnal

Képszerkesztők

Az internetes eszközökről szóló sorozatomnak ebben a részében a netes képszerkesztőkről írok nektek. A magyar neten volt róluk egy cikk, amit olvastam és természetesen szokás szerint ki is próbáltam őket!

Mindegyikben volt valami, ami nekem nagyon tetszett, közös pozitívumuk, hogy ingyenesek, nem kell őket letölteni, sem telepíteni.

A Splashup–ban nekem az tetszett a legjobban, hogy a webkamera képét például ott a programban azonnal fel lehet dolgozni és utána el lehet menteni. Korábban, ha a webkamerával csináltam képet, akkor lefényképeztem amit akartam, elmentettem a gépemen, megnyitottam a gépemen lévő képszerkesztőt, megnyitottam a webcamképet és úgy szerkesztettem. Itt csak katt – és lehet szerkeszteni. Nekem különösen szimpatikus ebben a programban, hogy hasonlít a photoshopra, amit ismerek.

A Picnik az egyszerűségével fogott meg. Tényleg nem kell hozzá semmi, még regisztráció sem! Behívjátok a képet, amin dolgozni szeretnétek, és végrehajtjátok rajta a szükséges változtatásokat, legyen az forgatás, méretezés, színegyensúly beállítása vagy élesítés.

Az Onlinephototool nálam sajnos nem indult el, pedig beleegyeztem abba, hogy megnyissa a gépem a Java alkalmazást, de nem ment, így ezt nem tudtam kipróbálni.

A myImager  olyan, mint ahogy  a cikkben leírják. Kicsit nehezen jöttem rá én is, hogy hol is van a program, de aztán sikerült. Nekem kicsit nehézkesnek tűnt a használata. Előnyös, hogy direkt kép URL-t (webcímet) is meg lehet adni, tehát közvetlenül a neten talált képekkel is lehet dolgozni.

A pixer.us is nagyon egyszeűen kezelhető, ha hipp-hop méretre akarja vágni az ember az egyik fotóját, akkor megeheti.

Ajánlom, hogy nézegessétek meg ezeket a képszerkesztőket, hátha nektek is megtetszik valamelyik és megkönnyíti a munkátokat, ha képeket szeretnétek szemléltetéshez előkészíteni!

Szólj hozzá!

Címkék: képszerkesztők internetes eszközök

A bejegyzés trackback címe:

https://onlinenyelvoktatas.blog.hu/api/trackback/id/tr28246016

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása